Що провокує виникнення сильного болю при найбільш важких формах раку?

Вчені з Університету Торонто з’ясували, чому хворі на рак відчувають нестерпний біль, повідомляє Zee News. Винуватцем болів є ген TMPRSS2. Відкриття фахівців дозволить в майбутньому розробити новий спосіб, що полегшує стан пацієнтів з онкологією.

Дослідники виявили, що цей ген розташований на поверхні клітин пухлини у хворих на рак голови та шиї. Така ж особливість була виявлена і у пацієнтів, які страждають онкологічним захворюванням передміхурової залози. Як показало дослідження, TMPRSS2 вступає в контакт з рецепторами нервових клітин тіла, які і викликають біль. Цікаво, що чим вище рівень активності гена, тим сильніше людина страждає від болю.

“Дослідження раку простати, показало, що якщо у людини є ген-маркер TMPRSS2, то біль при цьому виді захворювання набагато агресивніше”, – пояснив керівник дослідження Девід Лам. Крім того, вчені з’ясували, що цей ген особливо чутливий до чоловічих статевих гормонів.

Відкриття TMPRSS2, відповідального за запуск болю, може призвести в майбутньому до створення ефективних методів лікування больових відчуттів при онкологічних захворюваннях. Вчені планують розробити методи, які перекрили б роботу цього гена або позбавили б його здатності впливати на больові рецептори клітин.

Згідно з клінічними даними, рак голови та шиї – найбільш хворобливі форми онкології. За ними слід рак простати. Найнижчий рівень болю присутній у людей, які страждають на рак шкіри (меланому).

Джерело: УкрМедіа