Аналіз крові допоможе виявляти рак яєчників

Регулярні аналізи крові допоможуть виявляти 86% випадків захворювання на рак яєчника ще до того, як з’являються симптоми, кажуть науковці.

Такі попередні дані 14-річного дослідження, у якому взяли участь 46 тисяч жінок, повідомляють в Університетському коледжі Лондона.

Рак яєчника нерідко призводить до смерті через те, що захворювання виявляють надто пізно.

Лише у Великобританії щороку хворобу діагностують у 7,1 тис. жінок. Понад половина з них помирають.

Рак яєчника важко виявити через те, що його симптоми – біль і здуття живота, труднощі з харчуванням – є типовими для багатьох інших розладів.

Аналіз крові

Аналіз крові

Британські вчені стверджують, що розроблена ними методика діагностики пацієнтів, яка оцінює рівень певного протеїну в крові, дозволить більш ефективно виявляти рак яєчника на ранній стадії.

Через Пухлини в яєчниках викликають виділення в організмі хімічної речовини CA125. Саме її наявність перевіряють в крові, коли вже є підозрілі симптоми.

Британські дослідники щороку брали аналізи крові у 46 тисяч жінок постменопаузного віку. Вони відстежували рівні CA125, і коли вони зростали – відправляли жінок на подальшу діагностику, зокрема – УЗД.

Перші результати дослідження, опубліковані у Журналі клінічної онкології, свідчать, що рак яєчників виявили у 86% цих випадків.

Британське дослідження в цій сфері стало найбільшим у світі. Його фінальні результати, зокрема дані про кількість смертей, очікуються пізніше цього року.

За отриманими даними можуть переглянути національну програму із виявлення раку яєчників.

Доктор Джеймс Брентон, онколог з британського Дослідницького центру раку, зазначає: “Використання аналізу крові для виявлення небезпеки раку яєчника у жінок має значні перспективи, але ці дослідження все ще потрібно продовжувати для того, щоб з’ясувати, чи дійсно вони можуть рятувати життя”.

Стаття взята з сайту BBC Україна.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/health/2015/05/150505_blood_test_cancer_fight_vs